Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 2.80 (5 Balsai(-ų))

Sausio 12 dieną gimnazijoje buvo paminėta Laisvės gynėjų diena ir organizuota akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Uždegtos žvakės lauke švytėjo žodžiu „Laisvė“, o ant palangių degė atminimo žvakės žuvusiesiems.

Pirmos pamokos metu vyko renginys šiai dienai atminti. Po Lietuvos valstybės himno, sugiedoto ne tik gimnazijos choristų, bet ir visų salėje esančių, direktorė Loreta Šernienė liudijo savo gyvenimu, kaip jautėsi jos šeima ir ką veikė tą lemtingą naktį. Nuoširdus liudijimas – pats tiesiausias kelias į mokinių širdis.

Meninė literatūrinė kompozicija priminė žuvusiuosius, paliudijo, kad tai ne gedulo, o pergalės diena. Mokiniai deklamavo eiles, skirtas Sausio 13-osios aukų atminimui, skambėjo nuoširdi gimnazistės Aurėjos atliekama daina „Laisvė“ pagal Just. Marcinkevičiaus žodžius. Minėjimo pabaigoje buvo sudėta deganti širdis, kuri simbolizavo visų mūsų atmintį ir pagarbą laisvės kovotojams ir žuvusiems kovoje.

Alytaus miesto savivaldybės Tarybos narys, Lietuvos krikščionių demokratų partijos Alytaus skyriaus pirmininkas Povilas Labukas, gimęs jau Nepriklausomybės metais, pasidalino mintimis su mokiniais apie tai, ką jaučia Sausio 13-ąją, kuo jam svarbi ši diena.

Po minėjimo gimnazistai salėje, o jaunesni mokiniai klasėse stebėjo vaidybinį filmą apie Sausio 13-osios įvykius „Mes dainuosim“, režisuotą brito Roberto Mullano.

Istorijos mokytoja metodininkė Nijolė Prieskienienė, lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Roma Danisevičienė ir Rasmutė Baliukonienė