Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Kaip padėti mokiniui mokytis – efektyvesnių metodų paieška bei savęs ir mokinių pažinimas

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Vasario 8 ir 13 dienomis Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokytojai dalyvavo pirmuose projekto „Kuriu pamokas ir savo ateitį pats“ mokymuose „Kaip padėti mokiniui mokytis“. Mokymus vedė Mąstymo mokyklos lektorė Giedrė Lečickienė.

Pažintį su vienu pagrindinių mąstymo mokyklos įrankiu- mąstymo žemėlapiu- lektorė pradėjo nuo paprastų gyvenimiškų pavyzdžių, kaip sąmoningas ir metodiškas mąstymo žemėlapių taikymas padeda ne tik greičiau suvokti bei įsisavinti mokymosi medžiagą, bet ir ugdo aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, gerina mokinių pasiekimus įvairiose srityse. Mokytojai susipažino su mąstymo žemėlapių tipais, su jų taikymo subtilybėmis bei patys kūrė mąstymo žemėlapius.

Antroji mokymų diena buvo skirta asmenybių tipologijų pažinimui. Lektorė pateikė tyrimų rezultatus, kurie akivaizdžiai parodė, kad žmogaus sėkmę gyvenime lemia ne techninės žinios, o emocinis intelektas. Mokytojui tai ypatingai svarbu- gebėjimas pažinti kiekvieną vaiką, taikyti skirtingas užduotis, netgi užduočių pateikimo būdus, bendravimo bei bendradarbiavimo strategijas gali daryti didelę įtaką mokinio pasiekimams.

Nauja patirtis paskatino kiekvieną mokytoją į savo dalyką bei darbo stilių pažvelgti iš kitos perspektyvos ir priminė, kad šiuolaikinėje mokykloje aktyviausias veikėjas yra mokinys, o mokytojas- tik padėjėjas ir patarėjas.

Lina Butrimienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė