Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Kelionė į Strasbūrą

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 4.50 (1 Balsas)

Gegužės 29 - birželio 4 dienomis keturi MEPA projekte aktyviausiai dalyvavę gimnazijos mokiniai kartu su Birštono, Kauno, Anykščių ir Trakų gimnazijų atstovais vyko į Strasbūrą, į Europos Parlamentą. Grupei vadovavo anglų kalbos mokytoja metodininkė Birutė Gudleikienė.

Kelionė buvo ilga, bet labai įdomi. Pirmąją dieną aplankėme gražųjį Lenkijos miestą Vroclavą, turėjome galimybę pasivaikščioti po miesto centrą, apžvelgti pagrindinę aikštę, pasidžiaugti miesto simboliu – nykštukais. Antrąją dieną atvykome į Dresdeną. Čia apžiūrėjome paveikslų galeriją ,,Senieji meistrai”, kurioje yra eksponuojami geriausių senųjų meistrų darbai, pavyzdžiui, Rafaelio ,,Siksto Madona”. Trečiąją kelionės dieną atvykome į Europos Parką, kuris įsikūręs visai netoli Strasbūro. Parke išbandėme daug įvairių atrakcionų ir trumpam nusikėlėme į kitas Europos valstybes stebėdami įvairius pasirodymus, ragaudami tradicinius valgius.

Birželio 1 - 2 dienas praleidome Europos Parlamente bei aktyviai dalyvavome renginiuose EYE 2018 ir Euroscola 2018. Šventės atidaryme pristatėme Lietuvą, vėliau savo pasirinktose veiklose diskutavome, debatavome, išsakėme nuomones. Vienam mūsų komandos nariui - vienoliktokui Rokui - labai pasisekė. Euroscolos renginyje jis buvo išrinktas ,,kalbančiuoju” žmogumi, kuris turėjo apibendrinti vienos iš temų diskusiją bei pristatyti visų (apie 100 žmonių) idėjas ir atsakyti į oponentų klausimus. Debatams pasiruošti padėjo anglų kalbos mokytoja Violeta Šurskienė.

Ši kelionė ir renginiai ypač sustiprino visų mokinių anglų kalbos žinias. Gavome puikios patirties, trumpam pasijutome tikrais EP nariais ir susipažinome su kitų šalių bendraamžiais.

Pakeliui į namus aplankėme Prahą – šeštą pagal lankomumą Europos miestą. Praleidome ten visą dieną. Kelionės metu pamatėme nuostabius architektūros stebuklus, susidraugavome, įgijome naujos patirties ir esame dėkingi, jog turėjome galimybę ne tik pamatyti dalį mūsų nuostabaus senojo kontinento, bet ir susirasti naujų draugų. Visi labai tikimės, jog galėsime ten dar sugrįžti.

Viltė Dirsytė, IIIa