Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Frankofonų dieninė stovykla „Pažinkime Paryžių kaip kultūros centrą. Lietuvos ir Prancūzijos kultūrų sąsajos“

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Birželio 18 d. prasidėjusi prancūzų kalbos dieninė stovykla „Nous connaissons Paris comme le centre de la culture“ („Pažinkime Paryžių kaip kultūros centrą“) subūrė trijų Alytaus miesto mokyklų 5, 6, 7 klasių mokinius frankofonus. Šioje stovykloje dalyvavo mokiniai, kurie mokosi prancūzų kalbą, iš Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos, Alytaus šv. Benedikto gimnazijos ir Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos.

Pirmą dieną mokiniai kino teatre „Dainava“ žiūrėjo filmą „Les frères Lumière“ („Broliai Liumjerai“) apie kino išradėjus prancūzus, pranokusius tuometinį XIX amžių. Mokiniams tas filmas labai patiko, nes jie sužinojo bei įsiminė daug įdomių faktų. Šiame filme matė to laikmečio ne tik Paryžių ar Londoną, bet ir Vokietiją, Ameriką, Japoniją bei kitas šalis.

Birželio 19 d. grožėjomės saulėtu Kaunu ir jo įspūdingomis vietomis: Kauno pilimi ir Kauno Mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Prisikėlimo bazilika. Pakilę į patį bazilikos viršų, mokiniai buvo sužavėti Kauno vaizdu iš aukštai. Visiems labai patiko Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete vykusi paskaita su VDU prancūzų ir rusų kalbos dėstytoja Dinara. Mokiniai daugiau sužinojo apie Prancūziją, Paryžių ir prancūzus bei aktyviai tobulino prancūzų kalbos įgūdžius.

Birželio 20 d., lydimi prancūzų kalbos mokytojos Raimondos Striaušienės ir anglų kalbos mokytojos Dalios Struckienės, aplankėme istorines Vilniaus vietas, susijusias su Prancūzija ir žymiais prancūzais. Pasivaikščiojome šalia Prezidento rūmų, Vilniaus universiteto kiemelyje, prie lenkų poeto Adomo Mickevičiaus namų ir muziejaus, aplankėme Šv. Jonų bei Šv. Onos bažnyčias. Mokiniai klausėsi pasakojimų apie šias istorines vietas, aktyviai atsakinėjo į klausimus. Prancūzų kalbos institute aplankėme Lanvin mados namų suknelių ir aksesuarų parodą iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos. Mokytojos ir mokiniai puikiai praleido laiką sostinėje.

Birželio 21 d. mokiniai šoko prancūziškus šokius ir dainavo dainas su muzikos mokytoja Rima Vaickelionyte - Zenevičiene.

Birželio 22 d. Alytaus kolegijoje vyko užsiėmimai su profesijos patarėja Nijole Vitiene.

Birželio 25 d. išvykos į Druskininkus metu mokiniai bendravo tarpusavyje prancūziškai, atliko įvairias užduotis.

Birželio 26 d., paskutinę stovyklos dieną, kavinėje „Pušis“ kartu su prancūzu Simon Nafre vykę užsiėmimai mokiniams paliko neišdildomą įspūdį.

Dieninėje prancūzų kalbos stovykloje dalyvavę iš trijų skirtingų Alytaus mokyklų mokiniai susipažino, susidraugavo, meilė prancūzų kalbai visus dar labiau suvienijo.

Šios prancūzų kalbos dieninės stovyklos organizatorės ir vadovės: Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos prancūzų kalbos mokytojos Danguolė Pumputienė ir Ernesta Dubikovaitė, Alytaus šv. Benedikto prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė, muzikos mokytoja Rima Vaickelionytė - Zenevičienė, Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Dalia Struckienė, profesijos patarėja Nijolė Vitienė.

Vive Paris, la France et le français!

Prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė