Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Bibliotekos istorija

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 0.00 (0 Balsai(-ų))

Biblioteka – tai informacijos, komunikavimo ir kultūrinis mokyklos bendruomenės centras. Mūsų gimnazija jau skaičiuoja dvidešimt antrus savo gyvavimo metus. Panašaus amžiaus ir biblioteka. Ji prasidėjo nuo kelių lentynėlių kabinete iki dešimties tūkstančių  leidinių dabar. Mes didžiuojamės savo fonduose turėdami net tris išskirtines kolekcijas. Tai gimnazijos įkūrimo iniciatoriaus kunigo Juozo Gražulio ir kunigo Liongino Kunevičiaus asmeninės bibliotekos, buvusio gimnazijos direktoriaus pavaduotojo ūkiui Vytauto Mockevičiaus ir buvusio direktoriaus Artūro Kazlausko dovanotos knygos. Tarp jų yra gana senų ir vertingų leidinių. Turime nemažai tarybiniais laikais rotoprintu pogrindyje spausdintos religinės literatūros. Tai gana efektyvi vaizdinė priemonė mokiniams, kalbant apie okupacinį Lietuvos gyvenimą.

Kaip ir visa gimnazija, biblioteka turi savo tradicijas ir savitą darbo stilių. Jis paremtas nuoširdumu ir ypatingu dėmesiu kiekvienam ateinančiam, o ypač- vaikui. Taip ir sukamės metų rate nuo rugsėjo iki birželio. Didžiausią dėmesį skiriame pradinukams, todėl ir pirmasis bibliotekos renginys – pirmosios knygelės Šventė:

 

Kitas tradicinis bibliotekos renginys- „Žynio” konkursas penktokams. Jis vyksta spalio – lapkričio mėnesiais. Šį renginį padeda organizuoti ir vesti bibliotekos talkininkai. Ilgus metus tai buvo dabartinė IVb klasė, veliau estafetę perėmė IIa. Visus konkursus remia UAB „Rixa”.

 

Bibliotekos ir Tradicinių vertybių puoselėtojų sambūrio  „Spindulys” renginiai:

2005 m. spalio mėn.: Susitikimas su Donaldu Kajoku:

 

2005 m. gruodžio mėn. susitikimas su profesore Viktorija Daujotyte. Tai jos knygos apie monsinjorą Kazimierą  Vasiliauską „Žmogus ir jo kalnas“ pristatymas. Dalyvauja literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

 

2006 m. kovo mėn. Susitikimas su kitu Nacionalinės premijos laureatu Marcelijum Martinaičiu. Jį lydėjo jau minėtasis literatūrologas, Lietuvos rašytojų leidyklos vyriausiasis redaktorius Valentinas Sventickas.

 

2006 m. rugsėjo mėn. Susitikimas su rašytoju Juozu Apučiu.

 

2007 m. kovo mėn. Susitikimas su Kęstučiu Navaku

7

 

2007 m. balandžio mėn.  Susitikimas su  poete  D. Zelčiūte.

8

 

2007 m. gegužės mėn. Susitikimas Algimantu Baltakiu.  Dalyvauja literatūros kritikas Valentinas Sventickas

9

 

2007 m. lapkričio mėn. Susitikimas su Viktoru  Rudžiansku

10

 

2008 m. susitikimas su  A. A. Jonynu

11

 

2008 m. balandžio mėn. Susitikimas su  Sigitu Parulskiu

12

 

2008 m. lapkričio mėn. Susitikimas su  Jonu Liniausku

13

 

2009 m. sausio mėn. Sigito Gedos atminimo renginys

14

 

2011 m. sausio mėn. Susitikimas su  Kornelijum  Plateliu.

15

 

2011 m. Renginys, skirtas Justinui Marcinkevičiui atminti

16

 

2014 m. gegužės mėn. Susitikimas su Rimvydu Stankevičium

17

 

2014 m. lapkričio mėn. Konferencija Salomėjai Neriai: Valentinas  Sventickas,  Viktorija  Daujotytė

18

 

2016 m. gruodžio mėn. Susitikimas su R. Šerelyte.

19

 

2017 m. kovo mėn. Kazio Bradūno knygos „Liepė man būti“ pristatyme. Dukra Elena Bradūnaitė bei Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, literatūros kritikas Valentinas Sventickas

20