Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

"Matematika milijonams"

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Vasario mėnesio 2–6 dienomis gimnazijos direktorė Loreta Šernienė ir projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja metodininkė Violeta Šurskienė dalyvauja Erasmus+ projekto „Matematika milijonams“ partnerių susitikime Vengrijoje. Projekto tikslas – rasti geriausius matematikos mokymo būdus, siejant juos su prasmingu matematikos žinių pritaikymu realiame gyvenime. Šalys partnerės ne tik dalijasi gerąja patirtimi, kaip pradinių klasių mokinius sudominti matematika, bet ir planuoja mokinių kovo mėnesio vizitą į Kiprą.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Atliekant matematinius veiksmus, tvirtinome skaičiaus 5 sandarą. Metodas - gėlytė.

1b klasės mokytoja Danutė Jakubavičienė

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje vieši Erasmus+ projekto „Matematika milijonams‘‘ Mathematics for the Millions (M4TM) partneriai iš Jungtinės Karalystės (Ermingtono ir Šv. Andriaus pradinės mokyklos, Plymuto Marjon universitetas), Danijos (Fortunaskolen pradinė mokykla), Vengrijos(Šv. Pauliaus Jono pradinė mokykla), Ispanijos (Maestro Jose Rodriguez Aniceto pradinė mokykla), Kipro (CERE ir Lykavittos K. A pradinė mokykla) ir Lietuvos (VšĮ ,,Projektų manija‘‘).

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Birželio 4 d. 1a ir 1b klasių mokiniai dalyvavo projekto „Matematika milijonams“ pamokoje, kurios tikslas - pakartoti ilgio matus, geometrines figūras ir jų matavimą, įtvirtinti skaičiavimo iki 100 įgūdžius. Renginį organizavo mokytojos Asta Dabušinskienė ir Elena Zmitrulevičienė.

Užsiėmimas vyko aktų salėje. Pirmokai susiskirstė į keturias grupes - skrituliukų, kvadratėlių, stačiakampių ir trikampėlių komandas. Grupės atliko po keturias užduotis: matavo salės suolo ilgį ir plotį, geometrinių figūrų kraštinių ilgius, stalo ilgį ir plotį, savo grupės mokinio ūgį, galvos apimtį, rankos ilgį. Naudodami 7 tangramos figūras, dėliojo kvadratą, atliko dviveiksmių reiškinių sudėties ir atimties skaičiavimus iki 100.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

2b klasės mokiniai matematikos mokėsi sportuodami. Jokūbo mamytė, kuri vedė šią pamoką, pirmiausia supažindino mokinius su žaidimo ir saugumo taisyklėmis. Antrokai varžėsi, kuri komanda yra ne tik greitesnė, bet ir taiklesnė, numušdama medinius, šios klasės mokinio Algirdo tėvelio pagamintus kėglius. Mokiniai skaičiavo taškus, prisiminę sąvokas „daugiau“, „mažiau“ lygino kiek taškų daugiau surinko laimėjusi komanda.

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Trečios klasės mokiniai, siekdami įtvirtinti žinias apie geometrines figūras, kūno kultūros pamokos metu dalyvavo komandiniame žaidime „Sukurk geometrinę figūrą“. Kiekviena komanda gavo po kortelę su pavadinimu geometrinės figūros, kurią turėjo sudėti panaudoję žmoniškuosius resursus (save). Komandos turėjo ne tik suskaičiuoti, iš kiek mokinių sudaryta kiekviena geometrinė figūra, bet ir prisiminti tos figūros charakteristiką. Tuščiavidurės figūros turėjo būti „paverstos“ pilnavidurėmis – tai užuomina į sąvoką „plotas“, kurią dar tik pradės mokytis po dviejų savaičių.