Topolių g. 19A
LT-63331 Alytus

Tarptautinis bendradarbiavimas

|
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Vertinimas 5.00 (1 Balsas)

Tarptautinis Baltijos jūros projektas

Baltijos jūros projektas (BJP), vykstantis Lietuvoje nuo 1991m., – viena iš UNESCO Asocijuotų mokyklų  veiklos dalių. Pagrindinė projekto idėja – suvienyti Baltijos jūros valstybių, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Lietuvos, mokinių  ir mokytojų pastangas ieškoti bendrų regiono apsaugos problemų. Projekto veiklomis siekiama mokytojams ir mokiniams keistis informacija apie naujas aplinkos apsaugos problemas, jų sprendimo būdus, metodus ir gautus rezultatus.  Padedami mokytojų mokiniai  atlieka stebėjimus, rašo straipsnius į projekto du kartus per metus leidžiamą žurnalą, dalyvauja konferencijose, mokymuose, stovyklose ir kituose renginiuose Lietuvoje ir kitose Baltijos jūros regiono šalyse. Vykdomos aštuonios programos: oro kokybės, krantų stebėjimo, aplinkos raidos, fenologinių stebėjimų, upių, vandens kokybės, paukščių ekologijos. Gimnazija dalyvauja nuo 2014 m. ir vykdo upių programą. 2015m.,2016 m. gimnazijos mokiniai dalyvavo respublikiniuose praktiniuose mokymuose - stovyklose "Auginkime mokslininką gamtinėje aplinkoje". 2015 m.  respublikinėje konferencijoje „Aplinkosaugos projekto įgyvendinimas mano mokykloje“. Projektą koordinuoja chemijos mokytoja Virginija Kerevičienė.

Gimnazija bendradarbiauja su Baltarusijos Respublikos Pelesos vidurine mokykla.
Projektas „Mūsų draugai Švedijoje“ -   nuo 2002 m., tęstinis. Projekto partneriai: Finnvedens gimnazija (Varnamo m., Švedija). Šio projekto tikslas ir uždaviniai: plėtoti jaunimo tarptautinį bendradarbiavimą, dalintis patirtimi apie mokinių karjeros planavimą kitose šalyse, apie švietimo sistemos panašumus ir skirtumus; ugdyti mokinių kalbinius gebėjimus, tobulinti mokinių anglų kalbos įgūdžius; susipažinti su šalių kultūromis, papročiais, tradicijomis, ugdyti mokinių kūrybiškumą, iniciatyvumą, pagarbą ir toleranciją skirtingoms kultūroms ir religijoms.
Tarptautinis mainų projektas „Kalba ir istorija“ – nuo 2011 m., tęstinis. Projekto partneriai: Ulricianum gimnazija, Vokietija (Aurich). Projekto tikslas: supažindinti projekto dalyvius su abiejų šalių kultūromis, tradicijomis ir papročiais; ugdyti mokinių kalbinius įgūdžius vokiečių kalba, bendravimą ir bendradarbiavimą.